Неділя, 24.02.2019, 06:53
КЗ "Інноваційно-методичний центр" Криворізької міської ради
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Наші досягнення
Пошук на сайті
Закупівлі
Це цікаво
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Телефони довіри

"Гаряча" лінія
"Якщо ображають дитину"
час роботи: з 9 до 17
з понеділка по пятницу
8 056 370 48 19

Всеукраїнська дитяча лінія “Телефон Довіри”
8 800 500 21 80

Національна “Гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей
8 800 500 33 50

Національна “Гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми
8 800 500 22 50

Корисні посилання
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Зворотній зв'язок

Головна » Статті » Загальна середня освіта » Виховна робота

Зеленій енергетиці в Кривому Розі – бути!

В умовах зростання тарифів на електроенергію питання її економії, впровадження енергозберігаючих практик у повсякденному житті набуває дедалі більшої актуальності. Педагоги закладів загальної середньої освіти під час освітнього процесу та у канікулярний час прагнуть залучити учнів до розв’язання проблем енергозбереження, як однієї із передумов стійкого екологічно-безпечного розвитку міста.

Улітку 2017 року у тимчасовому таборі відпочинку «Дивосвіт» на базі Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 стартував проект «Світанок нової ери - енергія майбутнього», метою якого стала інформаційно-просвітницька та практична діяльність. У рамках проекту було проведено: показ мод із речей, яким вихованці табору надали друге життя, фотоквест «Я хочу жити енергозберігаючи», конкурс малюнків «Намалюй супергероя-енергоїда», працювала енергомайстерня (виготовляли поробки з вторсировини), діяв екопатруль на велосипедах тощо.

Цього літа робота над даним проектом продовжилась. За ініціативою учнів школи були розширені напрямки роботи над проектом. Вихованці табору не лише працювали у екомайстерні, а й стали учасниками конкурсу поробок із вторинної сировини «Друге життя речей».

За підсумками проведення фотоквесту вихованцями табору оформлено банер «Енергоефективний спосіб життя».

Улітку 2018 року на базі тимчасового табору відпочинку «Дивосвіт» започатковано роботу «Еко-клубу» (керівник Журавко Світлана Олександрівна). За ініціативи членів даного клубу проведено енергоаудит приміщення школи «Почни енергозбереження з себе». З результатами аудиту діти ознайомили адміністрацію школи та запропонували свій варіант щодо щодо проведення змін по утепленню фасаду школи.

Робота з енергозбереження у КЗШ №26 не обмежується шкільними заходами. У 2018 році вихованці пришкільного табору долучилися до районної акції «Еко-простір» по збору макулатури, батарейок та кришечок для протезів воїнам АТО та стали її переможцями.

Участь у шкільному проекті «Світанок нової ери - енергія майбутнього» сприяла залученню учнівської молоді до проблем енергозбереження. У ході практичних занять діти на власному досвіді змогли переконатися, що шлях раціонального використання енергоресурсів не вимагає відмови від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а передбачає отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії та позитивно впливає на збереження екологічного середовища рідного міста.

Етапи роботи над проектом, їх результати, інтерв’ю з людьми, які опікуються питаннями енергоефективності та енергозбереження висвітлюються на шкільному сайті, на шкільній сторінці соціальної мережі Facebook .

Вихованці шкільного гуртка журналістики «Акули пера» на шпальтах газети «Шкільний вулик» чималу увагу приділяють питанням енергозбереження та інформують учнівську громаду стосовно впровадження прогресивних технологій зеленої енергетики. Для випуску тематичного випуску шкільної газети юні журналісти висловили бажання поспілкуватися з фахівцем з даних питань.

14 червня 2018 року відбулася зустріч репортерів гуртка журналістики «Акули пера» Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 із заступником міського голови Полтавцем Андрієм Анатолійовичем, у ході якої вихованці підготували запитання, які цікавили: що вже зроблено для підвищення енергозбереження в місті, що ще треба зробити, щоб підвищити енергоефективність в цілому по місту? Чи є можливим для Кривого Рогу зменшення споживання газу та перехід на альтернативні джерела енергії? Якщо говорити про заміну традиційних джерел енергії на альтернативні,це те, що для себе може обрати або вже обрало наше місто? Наше місто приєдналося до загальної європейської ініціативи «Угода мерів», де Кривий Ріг отримав унікальну нагоду трансформувати всю енергетику та комунальне господарство. Які перші успіхи? Ми почули відповіді на питання, які цікавили нас та учнівську громаду.

Андрій Анатолійович зауважив, що Кривий Ріг продовжує брати участь у проекті USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" в напрямку залучення інвестицій, підготовки бізнес-планів, техніко-економічних обґрунтувань, проведенні кампанії з інформування громадськості з питань енергетичної ефективності й використання альтернативних джерел енергії.

Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Кривого Рогу містить комплекс стратегічних проектів щодо вдосконалення всіх сфер і галузей міста з урахуванням можливих джерел та механізмів їх фінансування, а також їх впливу на зменшення викидів СО2, що передбачено Європейською ініціативою "Угода мерів".

Документ розроблено та впроваджено для вирішення сучасних глобальних екологічних та енергетичних проблем (парниковий ефект і пов’язані з ним негативні зміни клімату, вичерпність викопних енергоресурсів тощо).

Продовжується плідна співпраця з Асоціацією "Енергоефективні міста України", членом якої місто є з 2010 року. В рамках ініціативи Європейської Комісії "Угода Мерів" за підтримки Асоціації "Енергоефективні міста України" та Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" місто Кривий Ріг вже 6 рік поспіль долучилося до проведення Днів енергії. В рамках проведення Днів енергії у місті проведені інформаційні заходи, метою яких було привернути увагу до раціонального використання ресурсів, залучити учнів до більш ефективного використання джерел енергії. Розпочато тісну співпрацю по залученню кредитних фінансових ресурсів Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, для реалізації 2-х важливих для міста проектів, а саме підвищення енергоефективності бюджетних закладів (шкіл і дитячих садків) та оновлення тролейбусного парку м. Кривого Рогу.

Андрій Анатолійович зазначив, що подальша робота відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міської ради буде спрямована на досягнення показників за пріоритетними напрямами, визначеними Планом дій зі сталого енергетичного розвитку міста Кривого Рогу до 2025 року.

По завершенні нашого інтерв’ю Андрій Анатолійович подарував інформаційні дайджести стосовно економного використання традиційних джерел енергії, а також унікальний значок, який є символом нашого рідного міста. Доброю згадкою про нашу цікаву та змістовну зустріч стала спільна світлина.

Категорія: Виховна робота | Додав: krinfometodcentr (15.06.2018)
Переглядів: 86 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Самоосвіта

Крок до олімпу

Інтелектуали Криворіжжя

Бренд міста
Рейтинг ЗНЗ міста

Завантажити
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
© 2011-2019  Офіційний сайт комунального закладу "Інноваційно-методичний центр" КМР
Всі права на матеріали, які розміщені на сайті kzimc.at.ua, охороняються у відповідності із законодавством України.
При використанні матеріалів сайту, пряме активне гіперпосилання на КЗ "Інноваційно-методичний центр" КМР обов'язкове.
Кривий Ріг 2019