Понеділок, 31.08.2015, 22:42
КЗ "Інноваційно-методичний центр"
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Наші досягнення
Пошук на сайті
200 років

 
Це цікаво
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Телефони довіри

Всеукраїнська дитяча лінія “Телефон Довіри”
8 800 500 21 80

Національна “Гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей
8 800 500 33 50

Національна “Гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми
8 800 500 22 50

Корисні посилання


Головна » Статті » Загальна середня освіта » Громадянська освіта

Заходи щодо відзначення 80-річчя Дніпропетровської області
На виконання плану заходів щодо відзначення 80-річчя області, затвердженого наказом головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 21.10.2011 № 820/0/212-11 «Про підготовку до відзначення 80-річчя створення Дніпропетровської області», у закладах освіти протягом лютого 2012 року відбудлися відповідні урочисті та інформаційно-просвітницькі заходи.

Ростимо економних

В ДНЗ № 261 до 80-річчя утворення Дніпропетровської області проведено серію занять «Навчаємось економити електроенергію в дитячому садку та вдома». Відповідно до віку дітям дали уявлення про електрику, її значення у житті людини та сформували уміння користуватися побутовими приладами безпечно і економно. В ході практичних занять вихованці ДНЗ зробили висновок, що ощадливе ставлення до природних ресурсів є запорукою добробуту сім’ї і держави.Стежками історії

 У Криворізькій загальносередній школі № 51 відбулася урочиста зустріч «Стежками історії», присвячена відзначенню 25-ї річниці створення ветеранської організації в Україні та 80-річчю Дніпропетровської області. На свято до школи завітали шановані гості: Ковальчук Євгеній Дмитрович – голова Саксаганської районної організації ветераів, Маляренко Василь Семенович – ветеран ВВв, ветеран праці. Голова ради ветеранів Рудника ім. Карла Лібкнехта з 2001 по 2008 рр., член ради ветеранів з 1991 р., Братко Володимир Олександрович – почесний ветеран КЖРК, випускник СШ №51, 1954 року, Самойленко Вікторія Андріївна – Заступник начальника штабу Криворізької паланки Січеславського козацтва Запорозького, Шапошніков Володимир Юрійович – начальник штабу Кущінівського куреня Січеславського козацтва Запорозького.

            Зустріч було поділено на чотири основні блоки, які представляли різні історичні періоди: період козацтва, Великої Вітчизняної війни, період післявоєнного відновлення господарства та період війни в Афганістані.      Після вітальних слів поважних гостей розпочався  концерт, присвячений ветеранам Великої Вітчизняної війни. Також було показано фільм, який зняли

  Президент шкільного самоврядування «Лідер» Гришко Роман презентував гостям та учням школи проект «Дніпропетровщина: майбутнє й сьогодення», присвячений 80-річчю Дніпропетровської області.

Моя земля –Дніпропетровщина

 З метою виховання патріотизму й історичної пам’яті, формування особистої відповідальності школярів за долю свого рідного краю учнями11-их класів  КНВК № 35 під керівництвом учителя історії Булахової Л.В. підготовлено цікаві  матеріали,  виступи, презентації  з відповідної тематики для проведення конференції.

Конференцію було розпочато виступом губернатора Дніпропетровщини О.Вілкула, який у своєму зверненні до молоді відзначив, що  Дніпропетровщина – перлина України, яка має славну історію, що сягає сивої давнини. Офіційною датою утворення Дніпропетровської області вважається 27 лютого 1932 року. Пройшовши роки становлення, злету, важких воєнних випробувань, повоєнної відбудови, утвердження незалежності, Дніпропетровщина гідно зустрічає своє 80-річчя. Вона була й залишається провідним регіоном своєї держави, успішно відроджуючи її історичне минуле, духовне і культурне життя. Відзначення 80-річчя Дніпропетровської області – один із пріоритетів виховної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів району.

У своїх виступах учні розповіли про історичне минуле, про славетні сторінки життя регіону,про видатних людей, якими пишається область і Україна. А також про героїчний подвиг народу під час Великої Вітчизняної війни. Виступи супроводжувались змістовними та цікавими презентаціями, коментарями. Всього виступило 12 учнів.

Наприкінці учні мали можливість переглянути стрічку про досягнення та розвиток регіону, про його минуле, сучасне та майбутнє.

Приємним сюрпризом для всіх учасників конференції був візит видатного громадянина нашого міста, ректора металургійної академії  О.Д Учителя, виступом якого конференцію було закінчено.


Бібліотечний урок 
на тему
 
«Рідній Дніпропетровщині – 80 років»

 

„Країв прекрасних і трудящих

 В житті немало знаю я,

 Та серед них ти все ж найкраща,

 Дніпропетровщино моя!”

 

В Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №41 14.02.2012р. було проведено бібліотечний урок для 3-В класу на тему: „Рідній Дніпропетровщині – 80 років”. Метою уроку було показати становлення Дніпропетровської області як однієї з провідних областей незалежної Української держави, окреслити її вагому частку в історії, культурі, економіці, науці держави та сприяв формуванню у школярів особистісних рис патріота рідної землі, розвивав духовну, моральну, правову, трудову, екологічну культуру, прищеплював бажання стати свідомим громадянином свого краю, держави, соціально активною особистістю. Урок сприяв формуванню історичної пам’яті, вихованню патріотичних, громадянських почуттів школярів та виховував почуття особистої відповідальності за долю свого рідного краю,  формуванню активної життєвої позиції.


Виставки літератури


Моя історія жива

В комунальному дошкільному навчальному закладі № 14 створена музейна експозиція "Мій рідний край – моя історія жива".

Музей в дошкільному закладі  є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у дошкільнят національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь і призначений для вивчення, збереження та використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури.

 До 80-річчя Дніпропетровської області в музеї протягом минулого тижня проведено екскурсії для вихованців всіх вікових категорій та їхніх батьків. Експозиція викликала великий інтерес та сприяла поповненню музею новими  експонатами з  домашніх колекцій.Дорогами пам’яті

          07.02.2012  в Криворізькій гімназії № 91 в музеї бойової слави зібрались учні 9 класів для проведення уроку «Книга пам’яті Дніпропетровщини». Цікаві відкриття зробили школярі у виступі ветерана праці Гіренко О.Д. та вчителя-методиста КГ № 91 Булгакової В.А. Учні з хвилюванням і піднесеним настроєм переглянули нові експонати гімназійного музею, після чого вирушили до класних кімнат для написання творів-роздумів «Дорогами пам’яті», кращі з яких будуть надіслані на районний конкурс.

  Зустрічі з видатними людьми Дніпропетровщини:

Мої батьки –працівники Криворіжсталі

 

8.02.2012р. відбулася зустріч учнів 7-8 класів КЗШ № 41 з Ярошком Сергієм Вікторовичем, головним ревізором з безпеки руху на автомобільному транспорті ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», який розповів про діяльність «АрселорМіттал Кривий Ріг» в Україні та за кордоном, про історію та сьогодення цього підприємства, його вагомий внесок в розвиток Дніпропетровщини.


Низький уклін ветеранам

В рамках районних заходів до 80-річчя Дніпропетровської області 20 лютого 2012 року в КЗШ І-ІІІ ступенів № 43 відбулася зустріч учнів школи з визволителями Кривого Рогу від німецько – фашистських загарбників Гапченком В.І., Ткаченком А.А., з учасниками війни Смірновою Л.О., Кубрак Л.М., Добрянською С.П. Зустріч пройшла в теплому сімейному шкільному колі. Гості розповіли учням багато цікавого про військові роки, прозвучало багато спогадів,  ветерани відповіли на чисельні запитання дітей. Учнівський колектив школи поздоровив гостей літературно – музичною композицією, вручили квіти та подарунки.


Пам’ять за собою позви

20.02.2012  в КЗШ № 51 для учнів 5-11 класів проведено районний захід до 80-річчя Дніпропетровської області під назвою «Пам’ять за собою позви». На заході були присутні ветерани Великої Вітчизняної війни Маляренко В.С. – ветеран війни і праці; Максименко В.Я. – ветеран війни і праці; Жадан В.Ф. – ветеран війни і праці; Півоваренко Г.М. – ветеран Великої Вітчизняної війни і праці, учасник бойових дій, депутат Саксаганської районної у місті ради Голяков О.Л., помічник депутата Саксаганської районної у місті ради Трикун А.С.

Учні розповіли про м. Кривий Ріг в роки Великої Вітчизняної війни, пригадали розбудову Дніпропетровської області. Звучали пісні, які близькі ветеранам з часів війни, виконувались танці минулих років. Відбулася прем’єра фільму «Это было недавно, это было давно», який знятий вихованцями  шкільного кіногуртка «Сінема» (керівник Гудков В.А.), про спільну діяльність школи та ветеранів Великої Вітчизняної війни. Цей фільм зайняв І місце на міському конкурсі аматорського фільму та став лауреатом обласного конкурсу «Дніпровські погостини».      

Ветеранів Великої Вітчизняної війни привітали директор школи Щукіна В.Ж., депутат Саксаганської районної у місті ради Голяков О.Л. та учні школи. 


Категорія: Громадянська освіта | Додав: germangesha (20.04.2012) | Автор: Лихацький А.В.
Переглядів: 938 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Самоосвіта

Літо 2015!

Бренд міста
Рейтинг ЗНЗ міста

Завантажити
Анонс
Обласний етнофестиваль-ярмарок «Петриківський дивоцвіт»


Сучасні орієнтири перебудови виховної роботи як складової освітнього простору


Єдина виховна година з безпеки дорожнього руху


Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Зворотній зв'язок

© 2011-2015  Офіційний сайт комунального закладу "Інноваційно-методичний центр"
Всі права на матеріали, які розміщені на сайті kzimc.at.ua, охороняються у відповідності із законодавством України.
При використанні матеріалів сайту, пряме активне гіперпосилання на КЗ "Інноваційно-методичний центр" обов'язкове.
Кривий Ріг 2015