Субота, 22.01.2022, 16:03
КЗ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" КМР
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Наші досягнення
Пошук на сайті
Фін. документи та закупівлі
Це цікаво
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Телефони довіри

"Гаряча" лінія
"Якщо ображають дитину"
час роботи: з 9 до 17
з понеділка по п'ятницу
8 056 370 48 19

Всеукраїнська дитяча лінія “Телефон Довіри”
8 800 500 21 80

Національна “Гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей
8 800 500 33 50

Національна “Гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми
8 800 500 22 50

Отримання правової
безоплатної допомоги -
Єдиний контакт-центр
0 800 213 103


Урядова гаряча лінія
попередження домашнього насильства,
торгівлі людьми та тендерної дискримінації
1547


Урядова консультаційна
лінія з питань безпеки дітей
в Інтернеті
1545

(далі обрати «3»)

Національна дитяча
гаряча лінія Ла-Страда
0 800 500 225
(із стаціонарних),
116 111
(з мобільних)

«Гаряча лінія»
Національної поліції України
Єдиний контакт-центр
0 800 500 225
(із стаціонарних)
116 111
(з мобільних)

Національна гаряча лінія
з попередження домашнього насильства,
торгівлі людьми та
тендерної дискримінації
0 800 500 335
(із стаціонарних),
116 123
(з мобільних)

«Гаряча лінія»
служби у справах дітей
Дніпропетровської облдержадміністрації
056 732 48 71


Дніпропетровський
центр соціальних служб
056 370 48 18

Корисні посилання


Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Зворотній зв'язок

Головна » Статті » Соціально-психологічна служба

Міський круглий стіл «Сучасні підходи до вирішення проблем з превентивної освіти і виховання дітей»

30 січня 2013 року на базі Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №16 Дзержинського району відбувся міський круглий стіл «Сучасні підходи до вирішення проблем з превентивної освіти і виховання дітей в рамках реалізації соціально-педагогічної акції «Впевненими кроками назустріч до взаємопорозуміння: педагоги – батьки – діти».

Метою заходу є:

–  удосконалення співпраці освітян міста щодо ефективної роботи з превентивної освіти і виховання учнів та батьків;

–  координація зусиль всіх структурних підрозділів, які причетні до вирішення питань дитинства, з питань соціально правового захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та зазнали насильства в сім'ї;

–  підвищити рівень поінформованості учасників з питання взаємодії педагогів з батьками у правовому полі та створенні соціально-психологічних умов для профілактики суїцидальних тенденцій в учнівському середовищі;

Завданнями зазначеного заходу є:

–  спрямувати роботи навчальних закладів на створення єдиного ефективного виховного поля, єдиного соціального середовища;

–  зорієнтувати учасників у вирішенні  проблем роботи з батьками з попередження насильства у сім'ї, профілактики негативних проявів  серед  неповнолітніх

–  сформувати основні психолого-педагогічні стратегії, спрямовані на розвиток професійної компетентності працівників соціально-психологічної служби у навчально-виховному просторі;

–  розглянути нові освітні технології з доведеною ефективністю;

–  ознайомити учасників з передовим педагогічним та психологічним досвідом роботи у навчально-виховному процесі загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладах міста;

–  надати методичний інструментарій для здійснення психологічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу на локальному рівні;

–  розробити алгоритм впровадження системи соціально-психологічного супроводу з питання профілактики суїцидів, насильства та жорстокого поводження в учнівському та молодіжному середовищі;

–  сприяти поширенню передового досвіду роботи в навчальних закладах міста.

 

На міський круглий стіл запрошено 78 осіб, а саме: працівники управління освіти, служби у справах дітей, управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради, КЗ «Інноваційно-методичний центр», Криворізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, методисти (спеціалісти) з виховної роботи відділів освіти виконкомів районних у місті рад, керівники районних методичних об’єднань: заступників директорів з виховної роботи, класних керівників (І, ІІ, ІІІ ступенів навчання); практичних психологів, соціальних педагогів загальноосвітніх, позашкільних, дошкільних навчальних закладів.

У своїй доповіді Тетяна Басова, заступник начальника управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, запропонувала обговорити найбільш гострі проблеми, що мають місце в організації виховної роботи, соціально-психологічного супроводу дітей і сімей у навчальних закладах та визначити сучасні підходи у забезпеченні превентивної освіти дітей і розв’язанні тих питань, які вирішуються за умов наявної ефективної міжвідомчої співпраці зі структурними підрозділами та службами, представники яких знаходяться у залі.

Здійснюючи профілактичну роботу щодо суїцидальних тенденцій у молодіжному середовищі необхідно пам’ятати, що суїцид – соціальне явище, яке потребує термінового втручання різних соціальних інститутів, важлива роль відводиться медичним фахівцям. З питання «Суїцид як соціальне явище. Роль сім’ї у профілактиці суїцидів» виступила Драгожилова Інна Василівна, старший психолог обласного Криворізького психоневрологічного диспансеру. 

Досвідом роботи щодо створення ефективного соціально-психолого-педагогічного простору для розвитку життєво компетентної особистості дитини поділилися заступник директора виховної роботи Криворізької педагогічної гімназії Микитюк Ірина Анатоліївна; соціальний педагог Чаплинська Людмила Миколаївна, практичний психолог Табакіна Юлія Володимирівна (виступ з теми «Створення ефективного соціально-психолого-педагогічного простору для розвитку життєво компетентної особистості»)

Класний керівник – ключова фігура у створенні дитячого колективу, у роботі з батьками, в організації виховної роботи та своєчасного забезпечення спілкування й взаємодії з соціальним педагогом, практичним психологом, заступником директора з виховної роботи. Дієву систему роботи класного керівника презентувала Рассвєтова Світлана Олександрівна, класний керівник 10-А класу КЗШ №116 Тернівського району.

В ході обговорення наголошено, що здійснення профілактики суїцидів серед дітей важливо залучати всі освітянські структури і соціальні інститути, які працюють в інтересах дитини.

З наробками щодо міжсекторної взаємодії виступили головний спеціаліст з виховної роботи відділу освіти виконкому Жовтневої районної у місті ради Мустяца Марина Станіславівна та методист з охорони дитинства районного методичного кабінету відділу освіти Табацька Тетяна Феліксівна.

Управлінням освіти і науки виконкому Криворізької міської ради на базі кожного району міста створені та діють 7 районних та 1 міський тренінговий центр. Напрями діяльності тренінгових центрів орієнтовані на здійснення консультаційної, просвітницької, навчальної, діагностичної діяльності, методичного супроводу педагогів-тренерів та зв’язків з громадськістю. Найкращі показники у роботі тренінгових центрів міста має треніговий центр «Злагода» Дзержинського району, що зазначено у виступі Козуб Тетяни Павлівни, директора Криворізької загальноосвітньої школи-інтернату № 1 Дзержинського району.

Велика увага у здійсненні профілактичної роботи приділяється соціально-психологічній службі. Питання «Роль та місце соціально-психологічної служби у сучасній превентивний освіті» розкрила методист КЗ «Інноваційно-методичний центр» Косенчук Ольга Геннадіївна .

Практична реалізація у дотриманні законності в роботі з сім’ями, упередження складних життєвих обставин є необхідною умовою у роботі класних керівників, соціальних педагогів. Щодо попередження проблем соціального сирітства в закладах освіти» розповіла Бородавка Олена Миколаївна, головний спеціаліст з охорони дитинства управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради.         

Налагодження міжсекторної взаємодії з різними соціальними інститутами дозволяють надати сім’ям якісну адресну допомогу. Особливо гостро постає питання з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Про соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та взаємодію з навчальними закладами міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіла Морозова Людмила Олександрівна головний спеціаліст психолог Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Значне місце у вирішенні проблем дитинства відводиться службам у справах дітей, до яких надходять скарги батьків, громадськості, звернення небайдужих людей щодо соціально-правового захисту дітей. Про роботу служб у справах дітей виступила головний спеціаліст служби у справах дітей виконкому Криворізької міської ради Єланцева Юлія Валеріївна.

Після виступів спеціалістів різних галузей відбувся відкритий мікрофон з окреслених проблем з керівниками методичних об’єднань.

За підсумками проведення заходу були прийняті рекомендації міського круглого столу, які розмішені на сайті управління освіти і науки та Інноваційно-методичного центру, а також матеріали виступів учасників круглого столу.
Категорія: Соціально-психологічна служба | Додав: germangesha (31.01.2013)
Переглядів: 1200 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Методичні заходи 2020-2021

Вивчаємо правопис

Самоосвіта

Крок до олімпу

Інтелектуали Криворіжжя

Бренд міста
Рейтинг ЗНЗ міста

Завантажити
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
© 2011-2022  Сайт комунального закладу "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" КМР
Всі права на матеріали, які розміщені на сайті kzimc.at.ua, охороняються у відповідності із законодавством України.
При використанні матеріалів сайту, пряме активне гіперпосилання на КЗ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" КМР обов'язкове.
Кривий Ріг 2022