П`ятниця, 27.04.2018, 09:23
КЗ "Інноваційно-методичний центр" Криворізької міської ради
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Наші досягнення
Пошук на сайті
Закупівлі
Це цікаво
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Телефони довіри

"Гаряча" лінія
"Якщо ображають дитину"
час роботи: з 9 до 17
з понеділка по пятницу
8 056 370 48 19

Всеукраїнська дитяча лінія “Телефон Довіри”
8 800 500 21 80

Національна “Гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей
8 800 500 33 50

Національна “Гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми
8 800 500 22 50

Корисні посилання


Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Зворотній зв'язок

Головна » Статті » Робота з кадрами » Підвищення фахової кваліфікації

Міська науково – практична конференція «Формування креативної особистості через впровадження у навчально-виховний процес ІКТ»

Вміння жити в інформаційному суспільстві, користуватись сучасними засобами ІКТ, відповідально ставитись до інформації, критично аналізувати інформацію, яка подається через різні засоби масової комунікації – це дуже важливі вміння для успішної особистості ХХІ століття.

         Щоб медіаграмотність стала реальністю, п’ять років на базі 8 навчальних закладів (КЦМЛ, КЗШ №№12, 52, 68, 128, ТЛ, КГ №127, КСШ №71) тривав експеримент (всеукраїнського та обласного рівнів  із впровадження у навчально-виховний процес медіаосвіти. У 10-х класах цих закладів за рахунок варіативної складової введено спецкурс «Медіакультура»: учні знайомляться з історією медіазасобів, аналізують та вчаться критично ставитися до інформації в сучасних ЗМІ, займаються медіатворчістю, створюють свої медіапродукти.

Інформаційно-комунікаційні технології природно вписалися в життя 7 експериментальних навчальних закладів (КЦМЛ, КГТЛ №129, КНВК №35, КТГ, КЗШ №№103, 114, 125), які протягом п’яти років працювали за темою «Використання Інтернет- та медіаосвітніх технологій у навчально-виховному процесі сучасної школи та їх вплив на становлення інноваційної особистості». 

У грудні всі експериментальні навчальні заклади завершують свої програми, підводять підсумки, узагальнюють свої напрацювання, звітують перед департаментом освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Міністерством освіти і науки України. За період експериментів у закладах стрімко зріс відсоток педагогів, які проводять уроки з комп’ютерною підтримкою, використовуючи нові сучасні електронні посібники, електронні ресурси Інтернету і навіть власні програмні розробки. Впровадження Інтернет- та медіаосвітніх технологій у навчально-виховний процес сприяли підвищенню інтелектуальної та комп’ютерної грамотності вчителів та учнів, заохотили до участі у фото-, медіа-, відеоконкурсах, у роботі анімаційних студій, удосконаленню творчості медіа освітнього спрямування.

Метою міської науково-практичної конференції «Формування креативної особистості через впровадження навчально-виховний процес ІКТ», яка відбулася 01.12.2016, було визначено :

 •  підведення підсумків експериментальної роботи педагогічного колективу КЗШ №114 з питань використання у навчально-виховному процесі Інтернет та медіа освітніх технологій;
 • пропагування позитивного досвіду роботи школи щодо формування ключових компетентностей дитини засобами ІКТ;
 • обговорення пріоритетних напрямів роботи педагогічних колективів закладів освіти міста на шляху формування креативної. Успішної особистості.

Учасниками конференції були шкільні координатори експериментальних навчальних закладів з питань медіаосвіти та ІКТ, заступники директорів з НВР закладів освіти міста (35 осіб).

Зі словами вітання до учасників заходу звернулись методисти КЗ «Інноваційно-методичний центр» Кольчіба Г.М. та Младьонова А.Г.

Теоретично-мотиваційна частина конференції розпочалися з виступу директора школи Хорькової Людмили Василівни., яка розкрила методи та прийоми формування вчителя нової формації, здатного виховувати креативне молоде покоління. Свій виступ Людмила Василівна доповнила скайп-діалогом з вчителем 4-Б класу молдавської гімназії Світланою Тимбур.

У виступах заступників директора з навчально-виховної роботи Офіцинської І.В., Гужелі Т.О., Іванцової Т.М. було розкрито шляхи створення в школі інформаційного середовища та налагодження взаємодії дітей, батьків та педагогів.

Учасники конференції мали можливість переглянути відеофільм «Орел та решка. В гостях у ХОНС КЗШ №114», у якому представлено організацію навчальної діяльності на основі запровадження хмарних технологій.

Під час другої частини (практичної сесії) конференції учасники відвідали фрагменти інтерактивних уроків та занять:

 • урок «Основи здоров’я», 1 клас, учитель Комович І.В.;
 • урок російської мови «Головні члени речення», 4 клас, учитель Христофорова Н.Л.;
 • урок природознавства «Птахи восени», 2 клас, учитель Коноваленко Л.А.;
 • урок української мови «У світі фразеології», 7 клас, учитель Маткобожик В.М.;
 • урок англійської мови «Збережи планету», 11 клас, учитель Люміна С.І.;
 • заняття «Здоровий спосіб життя» у рамках реалізації програми-TwinningPlus, 8-9 класи, учитель Погоріла К.В.;
 • заняття гуртка «Ексклюзив» з теми «Жанр інтерв’ю», учитель Дєрусова І.Ю.;
 • заняття в бібліотеці «Скайп-зустріч з дитячою письменницею Євгенією Пірог», бібліотекар Маслова І.М.;
 • урок фізичної культури «Гімнастика», 5 клас, учитель Устименко Н.Г.;
 • урок математики «Задачі з дробами на всі дії», 6 клас, учитель Євтушенко С.І.;
 • заняття авіамодельного гуртка «Top-gan» з теми «Виготовлення кімнатної моделі планера», учитель Кучер С.В.;
 • засідання кіноклубу МЕДІАПРОСВІТИ з прав людини «Dоcudays.UA» з теми «Освіта: право чи обов’язок», учитель Дєрусова І.Ю.

Юні журналісти зі шкільної студії «Дитяче радіо» взяли інтерв’ю у учасників конференції щодо вражень від побаченого та почутого на конференції.

Учасники конференції на засіданні круглого столу дали високу оцінку результатам роботи педагогічного колективу КЗШ №114 у рамках обласного експерименту.

Пропонуємо ознайомитись із матеріалами конференції

Категорія: Підвищення фахової кваліфікації | Додав: germangesha (01.12.2016)
Переглядів: 234 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Самоосвіта

Крок до олімпу

Інтелектуали Криворіжжя

Бренд міста
Рейтинг ЗНЗ міста

Завантажити
Анонс
Тематичні заходи в рамках міської патріотичної акції «Виховуємо нащадків патріотів» для закладів загальної середньої та позашкільної освіти


Майстер-класи для педагогічних працівників, які бажають створити власний освітній сайт «Створення освітнього сайту за 60 хвилин»


Тиждень охорони праці з питань безпеки життєдіяльності і охорони праці


Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
krinfometodcentr
© 2011-2018  Офіційний сайт комунального закладу "Інноваційно-методичний центр" КМР
Всі права на матеріали, які розміщені на сайті kzimc.at.ua, охороняються у відповідності із законодавством України.
При використанні матеріалів сайту, пряме активне гіперпосилання на КЗ "Інноваційно-методичний центр" КМР обов'язкове.
Кривий Ріг 2018