Понеділок, 01.03.2021, 10:42
КЗ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" КМР
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Наші досягнення
Пошук на сайті
Фін. документи та закупівлі
Це цікаво
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Телефони довіри

"Гаряча" лінія
"Якщо ображають дитину"
час роботи: з 9 до 17
з понеділка по п'ятницу
8 056 370 48 19

Всеукраїнська дитяча лінія “Телефон Довіри”
8 800 500 21 80

Національна “Гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей
8 800 500 33 50

Національна “Гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми
8 800 500 22 50

Корисні посилання


Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Зворотній зв'язок

Головна » Статті » Інноваційна діяльність » Експериментальна робота

Всеукраїнська науково-практична конференція «Вальдорфська педагогіка – шлях до самодостатньої особистості»

Школа без оцінок та підручників, де не потрібно завчати правила та формули – мрія кожного учня! – існує в реальності.

Її називають вальдорфською, як і педагогіку, на якій вона ґрунтується. Основна ідея – розвинути природні здібності дитини, щоб дати їй змогу реалізуватися та знайти своє місце у житті.

Звідки?

Автором вальдорфської методики є австрійський філософ Рудольф Штайнер (1861-1925). Його концепція виховання і навчання дітей ґрунтується на засадах антропософії. Перша вальдорфська школа була відкрита у 1919 році в Штутгарті (Німеччина) для дітей працівників тютюнової фабрики «Вальдорф-Асторія» – звідси і назва. Згодом вальдфорські школи з’явилися у багатьох країнах.

 У світі вальдорфських шкіл близько тисячі. Найбільше – у Німеччині. В Україні нині діє чотири вальдорфські школи (у Києві, Одесі, Дніпропетровську та Кривому Розі). Ідеї вальдорфської педагогіки впроваджують педагоги Криворізького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок». У закладі, який функціонує з 18 грудня 2002 року, навчально-виховний процес здійснюється у 3 групах дитячого садка та в 11 класах (на кожній паралелі по одному класу). Заняття у цій школі живі і цікаві, бо дорослі звертаються до дітей не тільки як до особистостей, здатних мислити, але й як до особистостей, які мають серце і руки.

З 2011 року вальдорфська школа Кривого Рогу розпочала дослідно-експериментальну роботу з теми «Психолого-педагогічні чинники розвитку Я-концепції учнів вальдорфської школи» та отримала статус експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня. Підсумки свої експериментальної роботи педагогічний колектив представляв на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Вальдорфська педагогіка – шлях до самодостатньої особистості», яка проходила у нашому місті 21.04.2016.

У роботі конференції взяли участь представники державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», педагоги вальдорфських шкіл Києва, Одеси та Дніпропетровська, працівники управління освіти і науки виконкому Криворізької міськради, відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, методисти комунального закладу «Інноваційно-методичний центр», заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти міста Кривого Рогу. Загальна кількість учасників – 38 осіб.

З вітальним словом до присутніх звернулась заступник начальника відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради Лобас А.В.

Учасники конференції відвідали фрагменти інтегрованих уроків :

 • біології/ліплення (8 клас, учителі Козак А.Г.,Фіца Я.В.);
 • історії/музики (6 клас, учителі Волошко В.В., Волошко О.О.);
 • англійської мови/німецької мови (9 клас, учителі Виноградова Ю.В., Волошина А.А.);
 • математики/малювання ( учитель Волкова Т.П.).

У пленарній частині конференції виступили:

 • Древаль Г.Ф., завідувачка сектором початкової освіти державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України («Впровадження ідей вальдорфської педагогіки в освітній простір України»);
 • Шульц В.Л., директор Криворізького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» («Психолого-педагогічні чинники, що впливають на особистісний розвиток школяра»);
 • Передерій О.Л., науковий співробітник науково-дослідницької лабораторії альтернативних педагогічних систем комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» («Вплив вальдорфської педагогіки на розвиток емоційно-оціночної складової Я-концепції учнів»);
 • Мітюхіна В.П., методист кафедри менеджменту і розвитку освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів («Формування Я-концепції на засадах антропологічних закономірностей розвитку людини»);
 • Рожкова І.П., практичний психолог Криворізького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»  («Розвиток Я-концепції та соціалізація – процес тривалістю в життя»);
 • Шастал І.В., співголова Асоціації вальдорфських ініціатив в Україні («Вальдорфська педагогіка в контексті сучасних освітніх викликів»);
 • Мезенцева О.І., учитель вальдорфської школи міста Києва («Формування гармонійного освітнього середовища загальноосвітнього начального закладу засобами вальдорфської педагогіки»).

Учасники конференції на засіданні круглого столу дали високу оцінку результатам роботи педагогічного Криворізького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» у рамках всеукраїнського експерименту. Завершенням роботи конференції стало активне обговорення актуальних питань щодо  перспектив розвитку вальдорфських шкіл в Україні.

Підсумовуючи роботу конференції, Древаль Галина Федорівна, завідувачка сектором початкової освіти державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, у своєму виступі підкреслила, що сьогодні вальдорфська педагогіка є відкритою для розвитку та змін педагогічною інноваційною системою, яка, з одного боку, вже має власні традиції навчання та виховання дітей і спирається на перевірений часом та підтверджений результатами наукових досліджень досвід, з іншого боку, вона орієнтується на реалії сучасного життя, сучасних дітей та батьків, що і забезпечує її життєстійкість, затребуваність та розвиток.


Категорія: Експериментальна робота | Додав: germangesha (21.04.2016)
Переглядів: 795 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Методичні заходи 2020-2021

Вивчаємо правопис

Самоосвіта

Крок до олімпу

Інтелектуали Криворіжжя

Бренд міста
Рейтинг ЗНЗ міста

Завантажити
Анонс
#kr_Об’єднанілюбов'юдоУкраїни


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
© 2011-2021  Сайт комунального закладу "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" КМР
Всі права на матеріали, які розміщені на сайті kzimc.at.ua, охороняються у відповідності із законодавством України.
При використанні матеріалів сайту, пряме активне гіперпосилання на КЗ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" КМР обов'язкове.
Кривий Ріг 2021