Вівторок, 19.11.2019, 11:10
КЗ "Інноваційно-методичний центр" Криворізької міської ради
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Наші досягнення
Пошук на сайті
Закупівлі
Це цікаво
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Телефони довіри

"Гаряча" лінія
"Якщо ображають дитину"
час роботи: з 9 до 17
з понеділка по пятницу
8 056 370 48 19

Всеукраїнська дитяча лінія “Телефон Довіри”
8 800 500 21 80

Національна “Гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей
8 800 500 33 50

Національна “Гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми
8 800 500 22 50

Корисні посилання
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Зворотній зв'язок

Головна » Статті » Дошкільна освіта

Упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку в освітній процес закладів дошкільної освіти

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 22.01.2016 № 46 комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №14» Криворізької міської ради приєднався до Міжнародного проекту «Афлатун» і спрямував свою діяльність на розвиток у дошкільників самосвідомості, підприємницького духу, дбайливого поводження з природними ресурсами.

Щоб розпочати процес формування моральних, естетичних, соціальних, економічних цінностей дошкільника, таких як родина, щастя, здоров’я, дружба, співпереживання, самостійність, допитливість, впевненість, розширити їхні знання про життя сучасного суспільства, щоб полегшити процес соціалізації вихованців нашого закладу нами було розроблено етапи впровадження програми «Афлатот».

Першим кроком після наказу департаменту освіти ВКМР було видання наказу по закладу дошкільної освіти  про впровадження даної програми та роботу над Проектом.  Тривалість проекту: 1 рік.

Учасниками проекту стали відповідно всі учасники освітнього процесу – педагоги, діти та батьки. Результат також був прогнозований на окремих учасників. Педагоги мали змогу отримати узагальнений досвід із проблеми соціально-фінансової освіти дошкільників, певну систему роботи із формування первинного економічного досвіду дітей. Здобувачі освіти в ході реалізації програми набували первинного економічного досвіду, вчилися встановлювати розумні економічні відносини в різних сферах життєдіяльності. Батьки отримували додаткові знання щодо економічного виховання дітей.

Другим етапом було створення творчої групи і вивчення кожним педагогом Програми. Перед початком впровадження програми, для досягнення поставленої мети застосували SWOT-аналіз, який визначив сильні сторони – це і педагогічний досвід, і підвищення рейтингу ЗДО; слабкими сторонами виявилися недостатня ініціативність та самостійність педагогів та необхідність у постійній методичній допомозі. Але впровадження програми давало можливість зацікавити сторони в наданні висококваліфікованих освітніх послуг. Тому ми перейшли до наступного етапу.

Третім етапом стало інформування батьків. З огляду на те, що діти цієї вікової групи схильні наслідувати, батьки розглядаються як важливі дійові особи і помічники вихователя у формуванні у дітей фінансових понять. З цією метою навчальна програма пропонує ряд додаткових занять, щоб розповісти батькам про ті поняттях, які вивчають діти і, таким чином, залучити їх до структури плідної взаємодії.

Четвертий етап - створення естетичного розвивального предметно-ігрового простору. Правильно створене предметно-розвивальне середовище дозволяє: поглибити практичні знання вихованців, виявити інтереси і схильність дітей, розвивати інтерес і уміння дітей.

Системою впровадження спочатку ми охопили дітей старшого дошкільного віку, але згодом почали впроваджувати Програму з молодшого віку. Використовували при цьому різні форми організації, головне, щоб ця робота проводилася не фрагментарно, а системно й передбачала перехід від простішого до більш складних понять.

Вихователі проводять традиційні та нетрадиційні форми організації роботи:

 • комплексні та інтегровані заняття;
 • різні види ігор;
 • спостереження;
 • екскурсії;
 • театралізована діяльність;
 • економічні розваги;
 • перегляд слайд – шоу;
 • виготовлення макетів.

У 2018-2019 навчальному році був проведений майстер-клас для батьків «Наш друг – Афлатун», метою якого стало:

 • привернути увагу батьків до важливості економічного виховання та сформувати відповідальне ставлення до соціалізації дітей;
 • розширити їх знання про ефективні методи економічного виховання шляхом спільної діяльності з дітьми, засобами міжнародної програми соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот»;
 • формувати позитивне ставлення до спільної праці батьків та педагогів закладу дошкільної освіти щодо розвитку економічного виховання та соціалізації дітей.

         Сьогодні ми вже можемо говорити про певні результати роботи. Наші вихованці уміють поводити себе в реальних життєвих ситуаціях, проявляють дружні та товариські стосунки з дітьми, уникають конфліктів, уміють порозумітися, не нав'язують власної думки, знають про гроші, їхнє розмаїття, правила ощадливості, мають уявлення про формування сімейного бюджету.

         Педагоги презентують досвід роботи ЗДО на засіданнях районної та міської творчих груп, на районній «Школі економічних наук». Заклад посів І місце у міському конкурсу  творчих робіт «Замальовки рідного краю», на якому ми представили роботу, виконану в стилі «Мотлох-декор, або художні вироби з покидькового матеріалу», як одне з направлень, що пропонує Програма «Афлатот».

         Результатом роботи над проектом впровадження програми «Афлатот» стала публікація в журналі видавничої групи «Основа» «Дошкільний навчальний заклад» №3 (147) майстер-класу для батьків «Наш друг – Афлатун» вихователя Петрової Аріси Вікторівни.

         Батьки підвищили рівень поінформованості щодо формування первинного економічного досвіду дітей. Методична служба закладу та творча група накопичила  систематизувала відеопоради «Афлатунова наука» як для педагогів, що будуть працювати за Програмою «Афлатот», так і для батьків.

         Ми і надалі плануємо не тільки працювати за цією програмою, але й пропагувати серед педагогічної громадськості програму «Афлатот» як одну з найкращих програм фінансової освіти дошкільників. Сьогодні з впевненістю можна сказат: програма соціального та фінансового освіти «Афлатот»- це вимога сьогодення, вона формує вільну, розумну, обдаровану, життєво компетентну особистість.

 

Категорія: Дошкільна освіта | Додав: imetodcentr (03.06.2019)
Переглядів: 82 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Вивчаємо новий правопис

Самоосвіта

Крок до олімпу

Інтелектуали Криворіжжя

Бренд міста
Рейтинг ЗНЗ міста

Завантажити
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
© 2011-2019  Офіційний сайт комунального закладу "Інноваційно-методичний центр" КМР
Всі права на матеріали, які розміщені на сайті kzimc.at.ua, охороняються у відповідності із законодавством України.
При використанні матеріалів сайту, пряме активне гіперпосилання на КЗ "Інноваційно-методичний центр" КМР обов'язкове.
Кривий Ріг 2019